İstanbul Çamaşır Makinesi Servisi
444 67 02

Çamaşır Makinesi Montaj & Kurulum

Çamaşır makinelerinden performans almak için ilk kurulum veya yer değişimi sonrasında montaj çok önemlidir. Çamaşır Makinesi Montaj & Kurulum hizmetini deneyimli teknik ekibimizle İstanbul tüm ilçe ve semtlerinde vermekteyiz.  444 67 02 numaradan 7/24 çamaşır makinesi montajı için bize ulaşabilirsiniz. Marka model farketmeden her marka çamaşır makinesinde özel servis desteğimiz bulunmaktadır.

İstanbul Çamaşır Makinesi Montajı

Her ne kadar çamaşır makinesi kurulumları basit gibi görülsede bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Bir kaç aşaması bulunan makine montajını sizler için yazıya döktür. Kendinizde bu işlemi yapabileceğiniz gibi dilerseniz firmamızdan profesyonel destek ve çamaşır makinesi servisi alabilirsiniz.

1. Çamaşır Makinesi Montajı Öncesi Alan Seçimi

Mutfak, banyo ve balkon gibi yerlere çamaşır makinesi kurulumunu sayısız defa yapmış firmayız. Bu gibi yerde kullanım düşünüyorsanız sıcak ve soğuk su tesisatının olduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca elektrik tesisatı, tahliye borusu ve giderin mesafeside yakın olmalıdır. Çamaşır makinesi montajında yer seçiminde dikkat edilecek bir diğer hususta ufak sarsıntı durumlardan etkilenmeyecek bir alan ve sizlere gürültülü çalışma durumunda ses iletmeyecek bir alandır.

2. Çamaşır Makinesi Denge Ayakları

Denge ayakları makinenin montajında en önemli adımlardan biridir. İlk yapılması gereken denge ayaklarının cihaza takılması olmalıdır. Eğer makinenin kurulum yapılacağı alan düz değilse dahi bu ayaklar sayesinde sorun giderilir. Düz olduğundan emin olmak için bir terazi kullanımı yapmanız önerilmektedir.

3. Çamaşır Makinesi Su Giriş Hortum Bağlantısı

Makeniniz için iki adet hortum bulunmaktadır. Sıcak su ve soğuk su hortumu olarak adlandırılmaktadır. Yeni nesil çamaşır makinelerinde ise su sıcaklığı otomatik ayarlandığından tek girişli olabilmektedir. Hortumları ilk önce makineye sonrada su tesisat vanalarına bağlamanız gerekmektedir. Sonrasında contanın iyice sıkıldığından emin olunuz.

4. Çamaşır Makinesi Su Tahliye Hortumu

Çamaşır makinesinden çıkacak olan kirli atık suyun tahliye edileceği hortumdur. Makine kurulu yapılan yerin arkasında bulunacak olan gider borusuna bağlanması gereklidir. Burda mutlaka hortumun tam olarak gider borusuna oturduğundan emin olunuz. Yanlış bir montaj kirli suyun daire içine salınmasına neden olabilir.

Çamaşır Makinesi Montaj & Kurulum işlemi öncesinde şayet gider boruları ve tesisat uzak bir bölgede ise tesisatçı çağırarak sorunu çözebilirsiniz. Yada firmamız uzmanlarını şimdi arayarak kolayca montaj ve kurulum yaptırabilirsiniz.

 

 

 

Çamaşır Makinesi MontajÇamaşır Makinesi montajıÇamaşır Makinesi kurulum

 

[siteorigin_widget class=”PW_Call_To_Action”][/siteorigin_widget]