İstanbul Çamaşır Makinesi Servisi
444 67 02

Arçelik Çamaşır Makinesi Çalışırken Duruyor 7/24 Destek

Arçelik Çamaşır Makinesi Çalışırken Duruyor 7/24 Destek

Arçelik çamaşır makinesinin durması bazen karşılaşılan bir sorundur. Arçelik yıkayıcı, evinizdeki elektrik kablolarında yaşanan bazı problemlerden dolayı doğru hıza veya voltaja ulaşamayabilir. Bu olursa, makineden su dökülebilir ve ayrıca giysilerin bozulması, küf oluşumu ve daha ciddi hasarlar gibi başka sorunlara da neden olabilir. Bu belirtilerle karşılaştığınızda hemen harekete geçmeniz, Arçelik çamaşır makinenizi bir an önce tamir ettirebilmeniz için önemlidir.

Çamaşır makinesi servisi ekibimiz Arçelik Çamaşır Makinesi Çalışırken Duruyor şikayetinizde sizlere kalıcı çözümler sunar. Çamaşır makinenizin çalışmayı durdurmasının birkaç nedeni vardır. En yaygın neden, yıkama kazanındaki su seviyesinin belirli bir noktanın altına düşmesidir. Bu olursa, çamaşır makinesi tekrar dengeye ulaşana kadar yavaş yavaş doldurmaya ve boşaltmaya başlayacaktır. Yıkayıcı arızasının diğer nedenleri arasında, makinenin çeşitli parçalarını çalıştıran bilgisayarlı kontroller veya pompalar, tıkanmış filtreler ve aşınmış karıştırıcılar veya tamburlar ile ilgili sorunlar yer alabilir.

Sorunun %100 çözümü için mutlaka doğru arıza tespiti yapılmalıdır. Usta tecrübesi, teknik servis deneyimi bazen yeterli olmaz. Teknolojik cihazlar yardımı ile arızanın kaynağı

Arçelik Çamaşır Makinesi Neden Çalışırken Durur?

Bir çamaşır makinesinin çalışmayı durdurmasının birçok olası nedeni vardır ve makinenin durmasına neyin neden olduğunu belirlemek zor olabilir. Yaygın bir sorun, birinin makinenin güç kablosunu veya Kurcalamaya dayanıklı kablo (TPW) kelepçesini çıkarmasıdır. Bu, elektrik fişini duvar prizinden çekerek makinenin açılmasını durdurabilir.

Arçelik Çamaşır Makinesi Neden Çalışırken Durur?

Çamaşır makinesinin durmasının diğer nedenleri arasında tıkanmış su boruları, aşınmış rondelalar ve kirli su filtresi sayılabilir. Makinenizin başlamadığını fark ederseniz, hemen sorunu gidermeye çalışın. Çamaşır makinesi açılmıyorsa veya makine su boşaltmıyorsa yapılacak ilk şey elektrik prizini kontrol etmektir. Güç kablosunun takılı olduğundan ve prizin çalıştığından emin olun.

Priz çalışıyorsa ve kablo takılıysa, yıkayıcının doğru prize takılı olup olmadığını kontrol edin. Bazen yıkayıcılar yanlışlıkla yanlış prize takılabilir. Yıkayıcı doğru prize takılıysa ve makine hala çalışmıyorsa, bloke olabilir. Yıkayıcının fişini çekin ve başka bir prizde deneyin. Makine hala çalışmıyorsa, bloke olabilir ve temizlenmesi gerekebilir. Çamaşır makinesi neden yıkamaya geçmiyor diyorsanız ilgili bilgilendirme yazısını inceleyiniz.

Arçelik Çamaşır Makinesi Sorun Çözümleri Nelerdir?

 

Arçelik Çamaşır Makinesi Sorun Çözümleri Nelerdir?

Makine çalışmıyorsa ve temiz görünüyorsa, ilk adım çamaşır makinesinin fişini çekmektir. Ardından, makine tahliyesindeki su ve kalıntıları temizlemek için bir piston kullanın. Çamaşır makinesine zarar verebileceğinden sert kimyasallar veya aletler kullanmaktan kaçının.

Makine hala çalışmıyorsa, bir sonraki adım ön paneli çıkarmaktır. Önden yüklemeli pullarda ön paneldeki dört vidayı sökün ve ardından yavaşça çekip çıkarın. Üstten yüklemeli pullarda, üst paneldeki üç vidayı sökün ve ardından yavaşça çekin. Ön paneli çıkardıktan sonra makineyi elektrik süpürgesiyle temizleyin. Firmamızdan çamaşır makinesi tamircisi desteği alabilirsiniz.

Çamaşır makinesine dair tüm teknik sorunlar, arızalar, çeşitli aksam & parça sorunlarında 444 67 02 numaradan bizlere ulaşıp teknik yardım alabilirsiniz. Merkez çamaşır makinesi servisi olarak sizlere en kısa sürede ulaşır ve yüksek kalitede işçilikle hizmet sağlarız.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *