İstanbul Çamaşır Makinesi Servisi
444 67 02

Çamaşır Makinesi Neden Yıkamaya Geçmiyor & 3 Farklı Etken

Çamaşır Makinesi Neden Yıkamaya Geçmiyor & 3 Farklı Etken

Hepimizin evlerin bulunan beyaz eşyalar arıza çıkartabilir. Çamaşır makinesi neden yıkamaya geçmiyor diyorsanız, bunun bir çok sebebi olabilmektedir. Makineniz su alıyor ve yıkama işlemine geçmiyorsa arıza vermiş ve bir şey ters gittiği anlamına gelmektedir. Kimi arızalar sizlerin de müdahalesi ile düzelebilmekte kimileri iste çamaşır makinesi tamircisi tarafından müdahale edilmektedir. Basit bir kaç hatırlatma yapmak gerekirse program kısmından elde yıkama yada yünlü seçeneğini seçtiğinizde kazan normalden çok daha yavaş dönecektir ve bu durum normaldir.

Aşağıda belirtmiş olduğumuz nedenlerden ötürü yıkama geçme sorunları yaşanabilir. Şayet profesyonel çözüm almak isterseniz 444 67 02 numarada üzerinden servisimiz teknisyenlerden destek alabilirsiniz. Çamaşır makinesi servisi için bir çok ilimizde ve ilçemizde hizmet vermekteyiz.

Çamaşır Makinesi Su Alıyor Yıkamıyor

Çamaşır makinesi arıza durumları genellikle uzun kullanımdan oluşan yıpranmadan yada yanlış kullanımdan kaynaklı sorunlar çıkartabilir. Çamaşır makinesi su alıyor yıkamıyor probleminde genellikle karşılaştığımız motor ve kazan arasındaki bağlantı tahrik kayışı arızasından olmaktadır. Bu kayış yapısı itibari ile oldukça güçlüdür. Fakat zamanla yıpranma olmuş olabilir yada çeşitli sebeplerden ötürü aşınmış, yıpranmış, esnemiş olabilmektedir. Çamaşır makinesi kapağını açın ve elinizi içeri sokarak çevirmeye çalışın eğer kazan dönerken zorlanıyorsa kayışın kopmuş olma olasılığı çok daha yüksektir.

Çamaşır Makinesi Su Alıyor Yıkamıyor

Çamaşır Makinesi Neden Yıkama Yapmıyor

Bazı sorunlar çamaşır makinesi arızası olarak sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Çamaşır makinesi neden yıkamaya geçmiyor sorunu yaşıyorsanız ve yukarıda belirttiğimiz hamleleri yaptınız ve hala devam ediyor ise şimdi bahsedeceğimiz teknik arızalarla da karşılaşmış olabilirsiniz. Marka ve model fark etmeksizin çamaşır makinesi tamiri yapan firmamız tüm servis hizmetlerini garantili olarak yerine getirmektedir. Kayış arızası olabilir demiştik bunun haricinde çamaşır makine motor arızası da uzun kullanım sonucu yıpranmadan ötürü çalışmıyor ve tamburu döndürmüyor olabilir.

Çamaşır Makinesi Neden Yıkama Yapmıyor

1 . Bekleme Tuşuna Basılıyken Yıkama Yapmaz

Çamaşır makinesinde bulunan bekle tuşu bir çok kullanıcı tarafından yanlışlıkla da olsa basılmakta ve bekleme modundayken saatlerce çalışması beklenmektedir. Bekle tuşuna basıldığında makineniz hiç bir ilerleme göstermeden olduğu gibi bekleyecektir. Bu sebeple bekle, duraklat tuşunun basılı kalmadığına emin olmanız gerekmektedir.

2 . Kontrol Panelinde Arıza Varsa Çamaşır Makinesi Yıkama Yapmaz

Elektronik aksam yani kontrol panelinde arıza, çalışmama durumu olabilir. Çamaşır makinesi kartı genellikle piyasada zor bulunan bir üründür. Çamaşır makinesi kart tamiri firmamız tarafından yapılmakta ve garantili olarak teslim edilmektedir. Kart haricinde kömürlü motor ile çalışan makinelerin çoğu zaman kömürleri de bitebilmektedir. Bu gibi durumda makine komple sökülür motor içerisinden kömür değişimi de yapılmaktadır. En iyi fiyatlar ile çamaşır makinesi servisi arıyorsanız hemen iletişime geçebilir ve indirimli fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

3. Makine Kayış Sorunlarında Yıkama Yapmayabilir

Çamaşır makinesi neden yıkamaya geçmiyor diyerek araştırma yaptığınızda kesinlikle tamir edilebilecek bir arıza olduğunu sizlerde göreceksiniz. Makinenizin kesin kayış ile ilgili sorun olduğunu anlamak için sıkma programına alarak çalıştırabilirsiniz. Kayış da olan problem yani motor ile kazanı bağlayan parça olan kayış kopmuş yada sıkışmış ise dönmeyecek ve motor güç devrini yükseltecektir. Motordan çıkan ses bir süre yükselecektir. Fakat sıkma programı bittiğinde oda duracaktır. En doğru ve kesin bilgiyi çamaşır makinesi tamiri yapan firmamızdan alabilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *